Naše projekty

MAS Frýdlantsko – implementace SCLLD 2 
Projekt je realizován od 1. 10. 2024 a je spolufinancován Evropskou unií

Aktivity vedoucí k naplňování strategie Frýdlantsko 21+ provádíme díky podpoře z OP Technická pomoc. Animační činnosti směřují k podpoře sociálního kapitálu obyvatel venkovské oblasti Frýdlantska při komunitním vzniku a realizaci rozvojové strategie, podporujeme místní partnerství a spolupracující sítě. Část aktivit je zaměřena na technickou realizaci – přípravu a vyhlašování výzev v IROP, OP Životní prostředí, Společné zemědělské politice a OP TAK a na podporu žadatelů a příjemců. Důležitý je monitoring a evaluace, jimiž sledujeme účinnost a dopady plnění strategie.

Healthy Forest Regions: Supporting Healthy Forest Ecosystems for human well-being in Forest Regions

Projekt je realizován od 1.4.2023 do 31.3.2026 a je spolufinancován Evropskou unií (Interreg Střední Evropa)

V projektu navazujeme na dosavadní práci s přípravou a projednáváním interpretačního plánu pro lokalitu světového dědictví UNESCO Jiizerskohorské bučiny. Spolupráce s partnery z Německa, Rakouska, Slovinska, Chorvatska a Slovenska umožní naplnit některé cíle akčního plánu IP a přinést zkušenosti z dalších regionů se zachovalými starými bukovými lesy. Spolufinancování projektu umožnila podpora Libereckého kraje a Nadace ivana Dejmala. Informace o projektu najdete zde.

map_frydlantsko_color_cmyk_IV

www.mapfrydlantsko.cz

Projekt je realizován od 1. 12. 2023 do 31.12.2025 a je spolufinancován Evropskou unií (OPJAK)

Místní akční plán Frýdlantsko se zaměřuje na společné setkávání a plánování v oblasti vzdělávání na Frýdlantsku. Jinými slovy: schází se zástupci škol, NNO a rodičů a společně řeší silné a slabé stránky, příležitosti a hrozby. MAP IV Frýdlantsko se soustředí zejména na spolupráci mezi školami v těchto oblastech: enviro, čtenářství, digitální gramotnost, rozvoj podnikavosti a kreativity dětí, podpora žáků a dětí s PAS nebo nadáním. Pořádáme workshopy a regionální konference pro učitele a vzdělavatel a plánování.

FC-text

Somnakune Luluďa

Projekt je realizován od 1. 1. 2025 do 31. 12. 2028 a je spolufinancován Evropskou unií (OP JAK).

Projekt se zaměřuje na vzdělávací aktivity v neformálním vzdělávání, kterých se účastní nejen romské děti a mládež na Frýdlantsku. Soustředíme na vzdělávání předškolních dětí, dále na sportovní, kulturní a projektové aktivity v odpoledním  Free-clubu.

Informace k aktivitám projektu pro cílovou skupinu jsou na FB-Free-clubíkFB: Free-club

FC-text

Free-club žije

Projekt je realizován od 1. 1. 2025 do 31.12.2027 a je spolufinancován Evropskou unií (OP Zaměstnanost+)

Projekt se zaměřuje na komunitní práci ve Frýdlantu. Klade si za cíl rozšířit okruh obyvatel zapojených do činnosti komunitního centra Free-club a do jádrové komunitní skupiny, identifikovat nové komunitní leadery a zvýšit potřebné dovednosti a znalosti členů realizačního týmu komunity. Dojde k aktivizaci členů komunity a posílení jejich schopnosti aktivně ovlivňovat svět kolem sebe. Zapojí se min. 135 osob z cílové skupiny.

Informace k aktivitám projektu pro cílovou skupinu jsou na FB-Free-clubíkFB: Free-club

Flag_of_Ukraine.svg
На одному кораблі- Na odnomu korabli 2
Projekt je realizován od 1. 3. 2025 do 31. 12. 2025 a je spolufinancován je  spolufinancován Ministerstvem vnitra ČR.

Projekt je zaměřen na podporu integrace osob z Ukrajiny na Frýdlantsku. Jde o rodiny, které přišly v důsledku válečného konfliktu a pobývají aktuálně v 16 z 18 obcí ORP (cca 400 osob). Cílem projektu je pomáhat jim překonat jazykovou bariéru, zajistit důstojné životní podmínky. Projekt se soustředí také na zapojení uprchlíků do místních komunitních aktivit a předejít sociálnímu vyloučení. V neposlední řadě pomohou projektové aktivity místním občanům (zajištění tlumočení, doprovodu a pomoc s řešením praktických problémů).

Informace pro cílovou skupinu jsou na FB: Українці у Фрідланті

LK Logotype PANTONE Red 032 C

JIZERSKOHORSKÉ BUČINY – LOKALITA UNESCO

Pokračování spolupráce klíčových aktérů v území (města a obce Bílý Potok, Hejnice, Lázně Libverda, Oldřichov v Hájích a Raspenava, AOPK, Lesy ČR s.p., VisitJizerky a další) je zaměřeno na prezentaci lokality UNESCO, založené na strategické komunikaci partnerů a interpretačním plánování. V projektu vznikne popis cílových skupin pro marketing v podobě person a na ně zacílený modelový produkt cestovního ruchu. Budou aktualizovány webové stránky a sociální sítě, vydány jednoduché mapy a pro obce připraveny rollupy v jednotném designu. Pro pracovníky turistických informačních center bude připravena exkurze do Jizerskohorských bučin vedená experty (AOPK, LČR). Projekt je v roce 2024 podpořen z rozpočtu Libereckého kraje.

LK Logotype PANTONE Red 032 C

PODPORA LIBERECKÉHO KRAJE

Rozvoj činnosti MASiF mimo uvedené projekty umožňuje dlouhodobá podpora Libereckého kraje formou dotací z rozpočtu a dlouhodobé půjčky na předfinancování dotace z IROP.

Regionalni produkt

www.jizerske-vyrobky.eu

Značku Regionální produkt Jizerské hory nesou kvalitní místní výrobky a potraviny, které propagujeme na internetu i facebooku. Jednou za dva roky vyhlašujeme výzvu k nové registraci a vydáváme propagační materiály. Značení místní produkce podporuje Liberecký kraj.